طرز تهیه فالوده
Asian food

طرز تهیه فالوده

Video فالوده

طرز تهیه فالوده شیرازی تصویری یزدی با تصویر شیرازی با نشاسته کرمانی زعفرانی شیرازی با نشاسته در منزل

فالوده یکی از انواع دسرهای محبوب و قدیمی ایرانیان است که معروف ترین نوع آن را به شهر شیراز نسبت می دهند، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه فالوده در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفرنشاسته۳۰۰ گرمگلاب¼ لیوانشکر۱ لیوانآب۴ لیوانلیمو ترش۱ عددشربت آلبالوبرای تزیین

طرز تهیه فالوده

مرحله اول

ابتدا ۲ لیوان از آب را در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و شکر را کم کم به آن اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا کاملا شکر در آب حل شود و دیگر هم زدن را متوقف می کنیم و اجازه می دهیم تا شربت قوام یابد.

مرحله دوم

در این مرحله گلاب را می افزاییم و شربت را هم می زنیم و صبر می کنیم تا بجوشد و قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنیم تا شربت سرد شود و بعد در کاسه ای می ریزیم و در فریزر قرار می دهیم تا یخ بزند.

مرحله سوم

سپس شربت یخ زده را از فریزر خارج می کنیم و در مخلوط کن یا غذاساز می ریزیم و پودر که شد در کاسه ای می ریزیم و مجددا داخل فریزر قرار می دهیم.۲ لیوان آب باقی مانده را در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا نشاسته را به آن می افزاییم و کمی با قاشق مخلوط آب و نشاسته را هم می زنیم و دیگر اجازه می دهیم تا آب کامل تبخیر شود و نشاسته غلیظ شود. پس از اینکه نشاسته غلیظ شد با قاشق آن را هم می زنیم.

See also  فوائد قشر الرمان العديدة لصحتك

مرحله پنجم

باید نشاسته کشدار نیز شده باشد و بعد خیلی سریع در کاسه ای تکه های درشت یخ می ریزیم و نشاسته غلیظ شده را در آبکش ( سوراخ های ریز داشته باشد ) می ریزیم و با قاشق روی نشاسته ها فشار می آوریم.

مرحله ششم

حالا نشاسته ها از سوراخ های آبکش رد می شوند به صورت رشته هایی بسیار نازک و کاسه یخ را زیر آبکش می گذاریم تا رشته ها روی تکه یخ ها بریزند و با قاشق رشته ها را آرام زیر و رو می کنیم تا به طور کامل سفت نشوند و انعطاف داشته باشند.

مرحله هفتم

یخ پودر شده را از فریزر بیرون می آوریم و در کاسه ای می ریزیم و رشته های نازک نشاسته را از داخل کاسه یخ بیرون می آوریم و به یخ پودر شده می افزاییم و خوب با یکدیگر مخلوط می کنیم تا رشته های فالوده منسجم شوند.

مرحله هشتم

حالا فالوده ما آماده شده است و می توانیم فالوده را در کاسه های مورد نظرمان بریزیم. برای بهتر شدن طعم فالوده می توانید به سلیقه خود از آب لیمو ترش، شربت آلبالو و … استفاده کنید که کاملا سلیقه ای می باشد.

نکات طرز تهیه فالوده

فالوده به روش کرمانی

معروف ترین نوع فالوده در میان ایرانیان فالوده شیرازی است که با رشته های سفت و منسجم از نشاسته تهیه می شود. در تهیه فالوده به روش کرمانی هم از نشاسته استفاده می شود، ولی فالوده در پایان حالتی نرم تر دارد. دستور فالوده کرمانی را در اموزش زیر مشاهده نمایید.

See also  فوائد ورق الغار للتخسيس وأقوى 3 وصفات للتخلص من الوزن الزائد